Hans Nijenhuis - Fokker S11 Instructor

H. Nijenhuis   De Fokker S 11 Instructor

De Fokker S 11 Instructor is een lesvliegtuig van Fokker met naast elkaar twee zitplaatsen het vliegtuig is voorzien van een Lycoming boxermotor van 190 PK en werd in 1947 ingevlogen. Bijzondere kenmerken zijn de grote cockpit en de geknikte poten van het landingsgestel. In 1950 nam de Koninklijke Luchtmacht de S 11 in gebruik voor de vliegeropleiding, de S 11 heeft nacht en blindvlieginstrumenten. De romp en het stabilo is gemaakt van een buizenframe met linnen overtrokken, de vleugel, motorkap en kielvlak zijn van metaal. In 1973 werden de laatste S 11 ,s als lesvliegtuig buiten gebruik gesteld.

Technische gegevens:

Lengte  8,15 m
Hoogte  2,40 m
Spanwijdte  11 m
Vleugelopp.  18,5 m²
Leeggewicht  810 Kg
Max gewicht  1100 Kg
Top snelheid  209 Km/h

Het Model
Het model is schaal 1:6 nagebouwd door H. Nijenhuis, de romp en vleugel bestaat uit balsa en vuren latjes, de spanwijdte bedraagt 1,75 m  het totaal gewicht is 4 kg en de bekleding is Oratex. Het model word aangedreven door een borstelloze motor van D-Power met een vermogen van 900 watt en twee stuks drie cellen Lipo accu,s van 5000 mh/h, er zijn twee accu,s gebruikt i.v.m de ruimte en het zwaarte punt, de besturing gaat via zeven kanalen waarvan 1 kanaal voor de landingslichten.

Technische gegevens:
Lengte  1,30 m
Hoogte  0,40 m
Spanwijdte  1,75 m
Vleugelopp.  ± 0,5 m²
Gewicht  4 Kg
Besturing 7 kanalen
Bouwtijd  ± 600 uur 

Date

21 oktober 2016

Categories

Vliegtuigen

Leuk dat je hier bent!

Onze vereniging houdt zich bezig met het bouwen en vliegen van modelvliegtuigen.

Hebben we je interesse gewekt?
Kom dan eens langs op vrijdagavond of zondagmiddag!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd